SAL – Podsumowanie 2016

Już prawie 100 naszych absolwentek działa w woj. śląskim!
ŚLĄSKA AKADEMIA LIDEREK
Podsumowanie

Trzy kolejne grupy mieszkanek naszego województwa ukończyły Śląską Akademię Liderek!
Dzięki dofinansowaniu projektu „Śląska Akademia Liderek” przez  Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, zrealizowaliśmy dla nich kursy liderskie, które trwały od lipca 2015 r. do października 2016 r.

2015_logo_FIO_v1

W listopadzie 2016r. odbyło się ostatnie wydarzenie projektu: Seminarium „Kobiety i mężczyźni – równe prawa. Czy także równe szanse?”. Było to wspaniałe spotkanie – liderek ze sobą, z liderkami z innych grup i innymi ciekawymi ludźmi!
Cały rok 2015 i 2016 był dla nas bardzo owocny. Liderki z sukcesem przeprowadziły sześć akcji społecznych w różnych miastach naszego województwa.

Oto krótka ilustracja działań Śląskiej Akademii Liderek 2015/2016:

 • Projekty zrealizowane przez Śląskie Liderki1. Gra miejska „Pies w wielkim mieście” – grudzień 2015
  1. Pies
  2. „Królowe życia” – luty 2016
  2. Krolowe 3. Krolowe 4. Krolowe3. „Feelharmonia – relaks dla mam” – kwiecień 2016
  5. feel 6. feel
  4. „Seniorada” – kwiecień 2016
  7 Senior 8 Senior
  5. „Zabawa na 102” – wrzesień 2016
  10 Zabawa 11 Zabawa
  6. Festiwal „Don’t worry, be healthy”
  12 Dont 13 Dont 14 Dont
 • Seminarium   „Kobiety i mężczyźni – równe prawa. Czy także równe szanse?”Seminarium odbyło się 18.11.2016r. w Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej im. W. Korfantego w Katowicach-Piotrowicach. Przybyły Panie i Panowie zainteresowani tematyką równości płci. Siedem prelegentek zapoznało zgromadzonych z różnymi, ciekawymi tematami związanymi z równością praw i szans kobiet i mężczyzn.  Był czas na uważne słuchanie, na ciekawe dyskusje a nawet na wysłuchanie jednej z pieśni  ‚Wędrującego Teatru Kobiet’ :)

15 Sem 16 Sem 17 Sem 18 SemRozmowy trwały jeszcze długo po zakończeniu Seminarium… Trudno się było rozstać z tak ciekawymi osobami! Obiecaliśmy sobie, ze będziemy kontynuować tradycję takich Seminariów!

Do pobrania: materialy_szkoleniowe_seminarium.

Absolwentki o Śląskiej Akademii Liderek:
„Udział w Akademii, to dla mnie przede wszystkim udział w profesjonalnym treningu skuteczności osobistej. Rozwinęłam kompetencje z obszaru komunikacji, asertywności , pracy zespołowej i in. Treść szkoleń, wsparcie prowadzących oraz atmosfera w grupie, wzmocniły we mnie poczucie wpływu oraz skuteczności. ” Aleksandra S.

„Każdy warsztat był dla mnie odkrywczy pod względem poznania siebie, co było dla mnie zaskoczeniem, gdyż z racji wykształcenia i wykonywanej pracy, mam już dużą wiedzę tematyczną.” Danuta P.

„Wartością była też  dla mnie możliwość realizacji projektu społecznego (w moim przypadku: edukacyjnej gry miejskiej), dająca dobrą podstawę do dalszej współpracy z osobami poznanymi w Akademii, zarówno we wspólnym działaniu, jak i pogłębianiu relacji.” Magdalena W.

O efektach Śląskiej Akademii Liderek:
„Dzięki Akademii uwierzyłam w siebie. To był punkt zwrotny w moim życiu.”  Aneta K.

Poznałam 15 cudownych dziewczyn, które były dla mnie inspiracją podczas szkolenia – i są nią nadal.” Justyna N.

„Jestem dumna z faktu, że jestem absolwentką Śląskiej Akademii Liderek, bo dzięki temu nabyłam cenne doświadczenie, poznałam wiele nowych kobiet, rozwinęłam zdolności liderskie, zainicjowałam proces zmian w organizacji, w której koordynuję pracę streetworkerska oraz nabrałam odwagi do rozwijania własnego warsztatu pracy na rzecz kobiet z mojego otoczenia”. Monika C.

„Akademia spełniła swoje założenia w więcej , niż 100%. Dowód? Od czasu ukończenia kursu zrealizowałam dla swojej Fundacji cztery duże projekty, nawiązałam kontakty z innymi liderkami, z którymi wspólnie realizujemy rozmaite inicjatywy kulturalne, edukacyjne, a także towarzyskie. A przecież o to chodziło! By liderki ze Śląska poznały się, podniosły swoje kompetencje, dostały ogromną dawkę motywacji, siły i poszły w świat podejmując nowe działania dla siebie, dla społeczności lokalnej, ba! dla świata!” Ewa Z.

O organizacji kursu liderskiego:
„Organizacja kursu na najwyższym poziomie!  Przerwy kawowe i pyszne obiady dawały możliwość jeszcze większej integracji!” Marta O.

„Organizację kursu oceniam na 11 w skali: 1 – 10. Wszystkie elementy i czynniki, jakie złożyły się na ten kurs, były skrojone idealnie na miarę.  Jak kreacja za milion dolarów.” Anna K.

Zespół Stowarzyszenia Promocji Kobiet Aktywnych SPINKA
dziękuje Wam, Uczestniczki Śląskiej Akademii Liderek
za Wspólną Drogę!
Niech to, co razem przeżyłyśmy i dokonałyśmy
będzie dla Was wsparciem w dalszych działaniach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>