„Pod rękę”

asos_logo_kolor

Z radością informujemy, że Stowarzyszenie Promocji Kobiet Aktywnych SPINKA  otrzymało dofinansowanie w ramach Rządowego Programu Na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 na realizację projektu dla seniorów „Pod rękę”.

Projekt realizowany jest w okresie od maja do grudnia 2015 r. Projekt ma na celu integrację oraz zwiększenie aktywności społecznej uczestników Klubu Seniora mieszczącego się w Katowicach – Ligocie. Działania projektu będziemy realizować z udziałem dzieci i młodzieży.

Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny!

Program „Pod rękę”:

 1. Klub „Razem”– spotkania i warsztaty integracyjne oraz tematyczne, rozwijające zainteresowania oraz pogłębiające wiedzę seniorek i seniorów.  Przyczynią się one do poprawy kondycji psychofizycznej oraz włączenia się w życie społeczności lokalnej, z wykorzystaniem doświadczeń i talentów uczestników.
 2. „Klub Liderek i Liderów” – warsztaty podnoszące kompetencje liderskie 12 seniorów, umożliwiające aktywizowanie innych do wspólnego działania.
 3. „Dzień integracji lokalnej” – udział seniorów we wspólnie zaprojektowanym wydarzeniu w społeczności lokalnej (imprezie plenerowej).
 4. Kalendarz 2016 promujący aktywność seniorów.

Spotkania odbywać się będą w Klubie Seniora przy ul. Hetmańskiej w Katowicach, w siedzibie Stowarzyszenia Promocji Kobiet Aktywnych SPINKA oraz w Miejskim Domu Kultury Ligota w Katowicach .

Zapraszamy chętnych Seniorów i Seniorki!

Zapraszamy również osoby chętne do współpracy w organizacji „Dnia integracji lokalnej”, który odbędzie  się w Katowicach-Ligocie, we wrześniu 2015r.

Kontakt: biuro@spinka.slask.pl

 

2 Responses to „Pod rękę”

 1. Miło mi było gościć na warsztatach rękodzieła w K-ach Ligocie.
  Bardzo mi się ten program podoba,można się dużo dobrego nauczyć i dowiedzieć.Przyjazna atmosfera na zajęciach.

 2. SPINKA to jest coś co mi odpowiada.
  Miło mi było gościć na warsztatach rękodzieła w K-ach Ligocie.
  Można dużo się dowiedzieć i nauczyć.
  Przyjazna atmosfera na zajęciach.
  Pozdrawiam cały zespół organizacyjny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>