Działo się na SENIORADZIE!

Przez dwa dni Miejski Dom Kultury w Katowicach Ligocie był miejscem spotkania seniorów z Uczestniczkami „Śląskiej Akademii Liderek”. Seniorzy dzielili się swoją wiedzą i pokoleniową mądrością, spędzając jednocześnie czas w przyjaznej atmosferze.

Wspólne gry i ćwiczenia przyczyniły się do integracji uczestników i nawiązania wielu miłych relacji. Ważne też były przerwy w pracy, które uczestnicy spędzali przy poczęstunku!
Ciekawa była Prelekcja na temat świadczeń przyznawanych przez ośrodki pomocy społecznej dla osób starszych. Liderki  wydrukowały informacje na temat różnych form pomocy społecznej oraz druki wniosków do pobrania. Odbyły się konsultacje indywidualne z zakresu pomocy społecznej.
Przy udziale uczestników spotkania powstał zarys poradnika „Senior sobie radzi, Tobie też poradzi”. Możecie pobrać opracowany przez zespół liderek Poradnik.

Zapraszamy do zapoznania się z ciekawymi poradami przekazanymi – i wypróbowanymi! – przez naszych Seniorów!

2015_logo_FIO_v1

Dwudniowe wydarzenie „Seniorada” zostało zrealizowane przez uczestniczki „Śląskiej Akademii Liderek” prowadzonej przez Stowarzyszenie Promocji Kobiet SPINKA, w ramach Projektu współfinansowanego przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>